Wypadki komunikacyjne a odszkodowanie

23 październik 2021 3 min.

Odszkodowania w wypadkach komunikacyjnych różnią się od klasycznych postępowań tego typu, zarówno pod względem postępowania jak i dowodów.  Po pierwsze, bardzo ważne jest posiadanie notatki policyjnej z miejsca zdarzenia. Jest to najbardziej wiarygodny dowód wskazujący na wszelkie zaistniałe okoliczności takie jak: przyczyna, czas, miejsce i kto uczestniczył w wypadku.

Po drugie, kiedy policja nie została wezwana na miejsce zdarzenia, istotne jest spisanie oświadczeń przez uczestników wypadku, które powinny zawierać informację o dokładnym przebiegu zdarzania.

Brak ww. dokumentów utrudnia dochodzenie roszczeń ze względu na wiele wątpliwości dotyczących zdarzenia, warto również sfotografować pojazdy zaraz po wypadku, żeby udowodnić, które uszkodzenia są jego skutkiem.

Powszechną procedurą w wypadkach komunikacyjnych jest wszczęcie postępowania karnego. Do czasu zakończenia postępowania oczekuje się rozpoczęcia ubiegania się o odszkodowanie. W sytuacji kiedy wcześniej rozpoczęto postępowanie cywilne, a sąd uzyska informacje o toczącym się postępowaniu karnym, może on podjąć decyzję o zawieszeniu sprawy, do czasu kiedy uzyska orzeczenie dotyczące odpowiedzialności karnej sprawcy zdarzenia.
 

Być może zainteresują Cię także:

Spodobała Ci się historia naszych klientów?

Przedstaw swoją, nam zostaw formalności. Skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci wywalczyć największe odszkodowanie.

Zadzwoń:

722 104 108

Wolisz załatwiać sprawy online?

Wyślij formularz
Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony universal-odszkodowania.pl, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?