Odszkodowanie za upadek na rowerze

19 grudzień 2021 3 min.

Jazda na rowerze staje się bardzo popularną formą komunikacji, a co za tym idzie – przyczynia się do coraz większej liczby wypadków. Większość z nas ma świadomość, że potrącenie przez samochód jest podstawą do ubiegania się o odszkodowanie, jednak nie każdy wie, że upadek z roweru spowodowany np. nierówną nawierzchnią również daje nam to prawo.

Ścieżki rowerowe, po których jeździmy powinny być utrzymane w nienagannym stanie. Za wszelkie ubytki, dziury czy nierówności odpowiada zarządca drogi i to on ponosi konsekwencje jeżeli dojdzie do wypadku rowerzysty.

Odszkodowanie, o które można się ubiegać obejmuje koszty leczenia, dojazdu do lekarza i wszelkie poniesione straty materialne. Dodatkowo można ubiegać się o zadośćuczynienie, czyli rekompensatę za cierpienie psychiczne spowodowane uszczerbkiem na zdrowiu.

Na ogół w takich sytuacjach ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania, jednak jego kwota może być zmniejszona jeżeli rowerzysta przyczynił się w jakikolwiek sposób do spowodowania wypadku. Są to sytuacje kiedy np.: nie przestrzega zasad ruchu drogowego (jazda po chodniku, nie ustępowanie pierwszeństwa, brak ostrożności). Podczas ubiegania się o odszkodowanie, należy wykazać, iż żadna z ww. sytuacji nie miała miejsca lub nie miała wpływu na zaistniałe zdarzenie.
 

Być może zainteresują Cię także:

Spodobała Ci się historia naszych klientów?

Przedstaw swoją, nam zostaw formalności. Skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci wywalczyć największe odszkodowanie.

Zadzwoń:

722 104 108

Wolisz załatwiać sprawy online?

Wyślij formularz
Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony universal-odszkodowania.pl, korzystania z narzędzi marketingowych i analitycznych. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?